bg33ערוצי העברת מסרים לקהל הרחב מתחלקים לשני סוגים: ערוצי תוכן וערוצים מסחריים. כולנו מכירים את זה: אנחנו צופים בתוכנית טלוויזיה, או שקוראים עיתון, ואז נחשפים לערוץ התוכן של ענף המדיה המסוים, ואז יוצאים ל"מקבץ פרסומות", וזה אומר שעברנו לערוץ המסחרי של אותו ענף המדיה. באופן זה זורם המידע לקהל הרחב, באמצעות תוכן שמעורבב לו עם מידע פרסומי\מסחרי.

מקובל לחשוב שכאשר ארגון, או גוף מסחרי, מעוניין לשווק את עצמו, את פעילותו או את מוצריו, הוא פונה למחלקה מסחרית כזו או אחרת ו"רוכש מדיה": כלומר, רוכש שטחי פרסום. האם זו הדרך היחידה? מובן שלא. ערוצי התוכן הם לרוב ערוצים חינמיים. הם מעבירים מידע לקהל הרחב באופן, לכאורה, אופייקטיבי ונטול שיקולים מסחריים, ולכן ההשפעה שלו על קהל היעד אפקטיבית מאוד, ולעתים יעילה לאין שיעור מכל ערוץ העברת מידע אחר.

בעוד שאת הערוץ המסחרי ניתן לרכוש בקלות, באמצעות סוכני המכירות של עף המדיה, מטבע הדברים בערוצי התוכן אין "סוכן מכירות", ולכן במקרה זה צריך איש יחסי ציבור. איש יחסי ציבור טוב עובד באופן רצוף עם כלי התקשורת השונים, לרוב מדובר באיש תקשורת בעצמו, הוא יודע מה ואיך יכול לעניין את ערוצי התקשורת, והוא מיטיב לחבר בין האינטרס של המפרסם לבין האינטרס של העיתונאי (או של כל סוכן תוכן אחר: כותב בלוג, סטיריקן, פובליציסט, אושיית רשת וכו').

העברת מידע באמצעות ערוצי התוכן חיבת להיעשות על ידי מקצוע טובים, אנשי מקצוע שמצד אחד יודעים איך ל"תרגם" את המסר השיווקי לתוכן, ומצד שני יודעים לאתר את סוכן התוכן (עיתונאי, בלוגר, רכילאי וכו') המתאים לשם העברת המידע לקהל היעד.

קבוצת סהר תקשורת מתמחה בתחום הזה. אנחנו יודעים כיצד לייצר נוכחות קבועה בענפי המדיה השונים, בהתאם לקהלי היעד, ושירותי היח"צ שאנחנו מעניקים כוללים: גיבוש אסטרטגיה תקשורתית; ניסוח פרופיל תקשורתי נכון ומדויק; שליחת הודעות לעיתונות וליווי ההודעות עד לפרסום; ניהול קמפיינים תקשורתיים ופרסומיים; ניהול מסיבות עיתונאים ופרזנטציות לתקשורת; חשיפת פעילות הארגון למובילי דעת קהל וארגון סיורים; ניהול תוכן, כתיבת ניוזלטרים ושליחתם לרשימות תפוצה; ייזום אירועים תומכי תקשורת; ייזום אייטמים וכתבות.

bg22משרדנו מעניק שירותי דוברות מתקדמים, שניתנים על ידי בעלי מקצוע מהטובים שיש בתחום. משמעות הדבר שאת ארגונכם מלווה דובר צמוד, דובר פעיל שעבד בארגונים וברשויות ומכיר את התהליכים הפנימיים, ולצד זה מעניק את כל היתרונות של משרד יח"צ חיצוני: הצלבות מידע, ישיבות סיעור מוחות מקצועיים, ישיבות פנים משרדיות, ונוחות פרוצדוראלית.

שירותי הדוברות שהמשרד שלנו מעניק נוגעים בכל תחומי ערוצי העברת מידע האפשריים: ניהול קמפיינים הסברתיים, פרסומיים ותקשורתיים; ניהול הממשקים הרבים שבין הארגון לבין קהלי היעד וערוצי התקשורת; ניהול תקשורת יזומה ומגיבה; ייעוץ תקשורתי ואסטרטגי; ניהול משברים תקשורתיים; יצירת חומרי הסברה איכותיים וקידומם בענפי המדיה השונים; יצירת חומרי פרסום וקד"מ איכותיים וקידומם בענפי המדיה השונים; יצירת תוכן דיגיטלי וקידומו ברשת.

הדובר החיצוני שילווה אתכם יעניק את סל השירותים הללו עם מלוא הסיוע של צוות המשרד, וכיוון שהמשרד שלנו מעניק שירותי One Stop Shop, הרי שהסל הזה יכיל גם את יתר הסודות המקצועיים שלנו, במחירים ללא תחרות: מוצרי פרסום, קידום מכירות, רכש מדיה, מוצרי קד"מ וכיו"ב.

זאת ועוד: למשרדנו יש ניסיון עשיר וידע נרחב בתהליכי מיתוג. דובר חיצוני שילווה אתכם, יסייע לכם לגבש אסטרטגיה מיתוגית שתתאים לצרכים שלכם. הוא יהיה אתכם לאורך כל התהליך, עד ליישום והטמעת השפה המיתוגית החדשה בדי.אן.איי של הארגון. מיתוג הוא תהליך עומק רב שלבי, וכאשר מוציאים לדרך תהליך מיתוגי חשוב ביותר שילווה אתכם דובר מקצועי, דובר שליווה כבר ארגונים, מכיר טוב מאוד את החסמים האפשריים ובכל שלב יודע לומר כיצד לגבש את השפה התקשורתית של הארגון וכיצד לדוור את השפה בעולם תקשורתי דינמי ומשתנה.

שירותי דוברות פעילה לוקחים אצל הטובים ביותר: קבוצת סהר תקשורת.

bg44

ניו-מדיה הוא המונח שכולל את כל ערוצי המידע שמועברים באמצעים דיגיטליים. כיום כ-50% מהצעירים צורכים אקטואליה לא במצעי דיווח מסורתיים, אלא דווקא באמצעות הרשתות החברתיות, במחשב, בנייד או בטאבלט\אייפד. כל מאורע חדשותי מקבל את ביטויו ברשת – בפייסבוק, בטוויטר או בווטס אפ – ויותר ויותר צרכני מידע ייחשפו למאורע חדשותי בוער לא באמצעות כלי הדיווח הקלאסיים אלא דווקא באמצעות הרשות החברתיות.

מה זה אומר? זה אומר שמי שרוצה לתקשר עם הקהלים הללו צריך לזנוח את המודלים הקלאסיים של יחסי הציבור, ולאמץ מודלים חדשים לגמרי – לא באמצעות הודעות לתקשורת, לא באמצעות העברת מידע (ותמונה) לכתב או לעיתונאי, אלא באמצעות מניפולציות רשת מתוחכמות, מניפולציות רשת מדויקות שיודעות כיצד לחדור את הרשת, ובו זמנית גם להעביר את המסר הרצוי.

לקבוצת סהר תקשורת יש ניסיון עשיר בתחום – הן כמנהלי ויצרני תוכן, הן כמנהלי עמודי פייסבוק והן כמקדמי תוכן ברשת – ואם אתם מחפשים יצירתיות לצד ניסיון – דברו איתנו.

יחסי ציבור בעידן הניו-מדיה הוא אתגר לא פשוט – הטכנולוגיות כל הזמן משתנות ומתפתחות, ומי שרוצה לשלוט במדיום הזה חייב להיות עם היד על הדופק ולדעת כל העת להמציא את עצמו מחדש. מה שעובד היום לא בהכרח יעבוד גם מחר, ומי שרוצה להעביר את מסריו באמצעות הרשת כדאי שיסתייע במנוסים והמעודכנים ביותר.

זאת ועוד: כדאי גם לדעת שברשת המסרים לעתים נמצאים בין השיטין – במסרים הסמויים, בצילומי הלוקיישן ואולי אפילו רק באווירה הכללית (יצירת באזז סביב טרנד מסוים, שבעקיפין יגביר צריכה של המותג המבוקש). סף הגירוי של צרכני הרשת כל הזמן זז ומשתנה, אבל מצד שני לא תהיה להם שום בעיה לפרגן לגוף מסחרי כזה או אחר אם הוא הצליח ל"הגניב" אותם, לרגש, לגעת או – אין מה לעשות, זה תמיד עובד – לצרף כלבלב חמוד שבאדיבות יתרה פותח את הדלת לחתלתול.

כמו כן, כאשר מקיימים סיורים עיתונאים, או שמבקשים לגייס מובילי דעת קהל, חשוב כיום להכליל בתוכם גם את סוכני הרשת המובילים: הבלוגרים, כוכבי האינסטגרם והטוויטר, וכמובן גם את מנהלי קבוצות הפייסבוק הרלוונטיות ודמויות הפייסבוק הדומיננטיות – כאלה שמתקשרים עם קהלי יעד רבים.

למידע נוסף, או להזמנת הרצאה בנושא, התקשרו אלינו.